I'm super excited about this deal at Kroger! This week get a free gallon of milk when you purchase three participating items, which willm make for some fantastic deals. Here you go!
Buy 3 Eggo Waffles $2.00
- Use $0.75/1 or $1.50 Kellogg's Eggo Frozen Products, 5.3 oz or Larger; Redeem For 500 Points – KelloggsFamilyRewards.com – Manufacturer
- $6.00 for 3 Eggo's AND Milk or $1.50  (if you have enough points!)
Buy 3 General Mills Cereal $2.00
- Use $0.50/1 General Mills Cinnamon Toast Crunch Cereal – Manufacturer, $.75/1 Golden Grahams, $0.60/1 General Mills Cinnamon Toast Crunch Cereal – Manufacturer, $0.75/1 General Mills Golden Grahams Cereal – Manufacturer or $1/3 printable
- $4.50 for 3 Boxes of Cereal and gallon of Milk
Kellogg's Pop Tarts $2.50
- Use $1/3 coupon from the 2/2 RedPlum, $1.50/1 Kellogg's Cereal or Pop-Tarts Toaster Pastries; Redeem For 1000 Points – KelloggsFamilyRewards.com  or $1.00/3 Kellogg's Pop-Tarts Toaster Pastries or Pop-Tarts Mini Crisps, 6 ct or Larger
- $6.50 for 3 boxes and a gallon of milk or $1.00 each  (if you have enough points!)
Kellogg's Cereal $2.00 (Buy 4, get $3 Catalina)
- Use $0.50/1 Kellogg’s Apple Jacks Cereal, 8.7 oz or Larger – Manufacturer, $0.75/1 Kellogg’s Cereal or Pop-Tarts Toaster Pastries, 8.7 oz or Larger; Redeem For 500 Points – KelloggsFamilyRewards.com – Manufacture,  $1.00/3 Kellogg’s Apple Jacks,Corn Pops,Froot Loops,Honey Smacks,Frosted Mini-Wheats Little Bites,Kellogg’s Frosted Flakes,or Krave Cereals – Manufacturer, $1.50/1 Kellogg’s Cereal or Pop-Tarts Toaster Pastries; Redeem For 1000 Points – KelloggsFamilyRewards.com – Manufacturer
- $3.00 for 4 boxes and a gallon of milk or $.50 each  (if you have enough points!) after Catalina
Post Cereal $2.00
- Use $1/1 Alpha Bits , $1/2 Post cereal coupon from the 2/23 or 2/9 SmartSource
- $3.00 for 3 boxes and gallon of milk
Quaker Cereal $2.00
- Use $1/1 Quaker Granola Cereal (if included)
- $3.00 for 3 boxes and gallon of milk
Nature Valley Granola Bars or Fiber One Bars $2.00
- Use $.75/1 Fiber One Bars, $.50/1 Nature Valley or $1/1 recent printable
- $3.00 for 3 boxes and gallon of milk
See all the deals at Kroger this week, and check out the complete Kroger weekly ad to plan your trip before you go.
FREE BUDGET WORKSHEET!
Download your FREE worksheet now!
I won't send you any spam, ever. Promise.
Never mind — I see that you put that in there — i Just missed it!
I am so excited about that Jayme!
Here in Omaha, they’re also printing a $3 catalina if you buy 4+ boxes of Kellogg’s cereal.
And $2 if you buy 3 boxes.
And $1 if you buy 2 boxes.
It’s a beautiful thing!